Autor Tema: Stupanj AKTIVNOSTI (nalaz biopsije)  (Posjeta: 10374 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • Spol: Ženski
  • boo
    • ABC Hepatitis
Stupanj AKTIVNOSTI (nalaz biopsije)
« : Prosinac 02, 2006, 12:42 »
Evo da i to stavim (ni meni nije baš sve jasno  :idiot2:). Maksimalna aktivnost je 18.
Kao primjer, Tec je imao ukupno 8/18 (to mu dođe kao "umjerena" aktivnost") i to:
A. piece meal nekroza = 3
B. konfluirajuće nekroze = 0
C. fokalne nekroze = 2
D. portalna upala = 3

Taj Ishak sistem je zapravo modificirani HAI (starijeg) sistema i uveden je 1994. Uvedeni su pojmovi grading (za stupanj aktivnosti) i staging (za stadij fibroze - onaj drugi post) i počelo se posebno ocijenili "stupanj aktivnosti" i "stadij bolesti". U određivanje aktivnosti su su dodali nekroinflamatorne lezije za koje se misli da pridonose razvitku ciroze.
Aktivnost može biti minimalna, blaga, umjerena i visoka, ali to se ne odlučuje samim zbrojem "bodova", nego se uzima u obzir relativna važnost pojedinih lezija.
Kod određivanja stadija se analiza fibroza + poremećaj arhitekture.

p.s. Uff, uf....
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2007, 15:04 iva »

Offline santiago

• Skoro profi
  • Spol: Muški
Odg: Stupanj AKTIVNOSTI (nalaz biopsije)
« Odgovori #1 : Prosinac 02, 2006, 13:59 »
evo i mog ponosa :-)

Primljeni i pregledani materijal je cilindar jetrenog parenheima dužine 1,3 cm i debljine 2 cm.
Histološkim pregledom vidi se proširene portalne prostore s vezivom koje se pruža u obliku mostića i širih
traka portportalno i portocentralno i pregrađuje parenheim stvarajući pseudonodule koji su s obzirom na
širinu cilindra djelomično zastupljeni u materijalu,ali se vide u obliku makro i mikronodula.
Prisutan je upalni limfocitni infiltrat negdje gušći u obliku nakupina,negdje srednje obilan,a rubno na portalne
prostore vide se piecemal nekroze uz kolaps retikkulina i bridging.
Periportalno vidi se vakuolizacija citoplazmi i masna promjena hepatocita te po koje Councelmanovo tjelešce ;D.
Histološka slika odgovara aktivnom kroničnom hepatitisu visokog stupnja aktivnosti.
HAI score:
grading A(3)+B(5)+C(3)+D(3)=14/18
stadij fibroze 5/6

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #2 : Prosinac 02, 2006, 14:07 »
ups, s. što si aktivan >:(!!!
Mene sad baš zanima kakav bi Tecov nalaz bio nakon neuspješne terapije... Onda se bojim da sve "podivlja", tako rekoše... ehh...
Vidim imaš i te masne promjene (to je ono što smo na chatu komentirali, kad ti je reko čiko da je "svijetla" jetra kad te upičio...)
Kako ono s tobom, ti sad čekaš 3. sreću?? Da li ti išta govore, kad bi moglo biti???
AAAAAA.... virus, IŠŠŠ.... :tickedoff: :tickedoff: :knuppel2:

Offline santiago

• Skoro profi
« Odgovori #3 : Prosinac 02, 2006, 14:13 »
ups, s. što si aktivan >:(!!!
Mene sad baš zanima kakav bi Tecov nalaz bio nakon neuspješne terapije... Onda se bojim da sve "podivlja", tako rekoše... ehh...
Vidim imaš i te masne promjene (to je ono što smo na chatu komentirali, kad ti je reko čiko da je "svijetla" jetra kad te upičio...)
Kako ono s tobom, ti sad čekaš 3. sreću?? Da li ti išta govore, kad bi moglo biti???
AAAAAA.... virus, IŠŠŠ.... :tickedoff: :tickedoff: :knuppel2:
ako bude ka sta je ministar obeca (lista skupih lijekova i miljoni kuna za pegasys) onda u roku 6. mjeseci...ako ne, onda 3 godine

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #4 : Prosinac 02, 2006, 23:21 »
Mislim da će to s ministrom upaliti... Mi smo poslali zajedno s KUZ-om one dopise i isto dobili neke "dojave" da će proći.. Ali nikad se ne zna - ma mora!  :D
« Zadnja izmjena: Travanj 04, 2007, 00:56 iva »

Offline sturmz

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #5 : Siječanj 18, 2007, 23:51 »
Pozdrav dobri ljudi, ako je osoba godinu i pol nakon biopsije uzimala ljekove tipa za glavobolju i ostale kao da nije zarazena hep. c, ako je pusac, ako je u prosjeku jednom tjedno popila pivo, ako uopce nije pazila na prehranu (nemasno itd.), ali opcenito jela jako malo (imam svega 60kkg na 185cm visine) te da ostalo ne nabrajam.
Koliko se stanje moglo pogorsati?

Nitko mi nikada nije objasnio ovaj nalaz osim jednog mamlaza arogantnog od lijecnika koji mi je rekao da je to sto ja imam minimalan hepatitis i neka odem doma jer nemam nikakve sanse za lijecenje. Tada sam bio u strasno losem psihickom stanju i to me je dotuklo sto je dovelo do gore opisanog nemara i nepaznje. Sada kad sam se nekako iz depresije iscupao, kada sam nasao posao i vratio zivot na nekakvu stazu (svojedobno sam zbog odredenih non hep bolesti izgubio i posao i propalo studiranje), osjecam se generalno dobro i osjecam da je vrijeme da se opet pozabavim mojim problemom.

A stanje je bilo ovakvo (nakon 3 godina sto sam *saznao* da sam zarazen):
MAKROSKOPSKI OPIS:
    Materijali su 3 cilindra velicine od 0.3 - 1 cm

MIKROSKOPSKI OPIS:
Loboluarna arhitektura jetre je sacuvana, vide se ponegdje blaze prosireni portalni prostori s umjerenom infiltracijom limfocita. Piece meal nekroze ne nalazim, hepatociti su eozinofilne granulirane citoplazme s rijetkom masnom promjenom. Smjesteni su pretezno u jednoj gredici s manjim znakovima regeneracije s rijetkim zarisnim nekrozama. Numericki skor za piece meal nekroze 0, za zarisne nekroze 1, za portalnu inflamaciju 1, za portalnu fibrozu 0, tako da bi ukupni numericki skor iznosio 2, tako da bi se radilo o minimalnom kronicnom hepatitisu sto se tice gradusa, a sto se tice stadija radilo bi se o prijelazu stadija 0 prema 1 odnosno iz stadija bez fibroze prema fibroznoj portalnoj ekspanziji.

Molim vas objasnite mi, je li ovo dobro ili lose? Koliku sam stetu dodatnu mogao nanjeti u 1.5 godina nepaznje? Trebam li obavezno ponoviti biopsiju sada? Zadnji PCR raden prije 2/3 godine, trebam li to ponoviti?

Sto se desava, trebam li se ja lijeciti ili mogu bez terapije jos godinama? Nisu li lijecnici tada mogli spasiti jedan mladi zivot od 16-17 godina nego pustiti da gorim u vlastitom paklu sve ove godine, najbolje godine zivota su mi prosle na teske psihoze zbog ove bolesti, pomisli na suicid i smrt i slicno.

Hocu li ja na lijecenje sa 30+ godina kada budem celav i debel i propalih zubiju sa nikakvom sansom da se ozenim i imam djecu? Steta a bio sam bas zgodan momak mogao sam imati krasnu djecu  :)

Offline roka

• PROFI
« Odgovori #6 : Siječanj 19, 2007, 00:01 »
Iva ce ti najbolje odgovoriti, a ja cu samo kratko. Mislim da se ne moze samo tako prognozirati koliko ti je sada ostecena jetra. Iako, ja vjerujem da nije kriticno.
ne razumijem zasto odbacujes zivot?  :tickedoff: Sta mislis kako svi mi zivimo? 

I ja sam dijagnosticirana kad i ti i nisam krenula jos uvijek s terapijom, a zivim i dobro mi je, kao da ga i nemam :)

Nisi napisao koji si genotip, a to je dosta vazno i valjda si radio kvantitativni test?

Nemoj biti tako negativan, zivjet s hepatitisom mozes isto kao da ga i nemas i jos i kvalitetnije  :smitten:

Offline sturmz

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #7 : Siječanj 19, 2007, 00:10 »
Nisu svi ljudi jednako jaki niti psihicki stabilni.
Jednom nogom sam bio u grobu, jedva sam se izvukao ziv (nekoliko teskih operacija), izgubim posao, propadne mi studij i na sve to se jos zaljepi jedna neizljeciva bolest. Kada procitam sve navedeno mislim da sam cak lijepo i prosao mogao sam vrlo lako doziviti slom zivaca ili nesto gore.
Nikoga s kime mogu razgovarati, nigdje gdje se mogu olaksati, sam klinac napusten od svijeta se mora nositi sa takvim stvarima, nekako mi je logicno da je potiskivao sve dublje, da je odbijao vjerovati podsvjesno da se to njemu desava, da priznajem ja sam slabic.

Danas imam 22 godine, osjecam se dobro i svaki dan se budim s osmijehom na licu. Danas imam posao, danas se mogu uzdrzavati. Danas sam odrastao i osjecam da imam mnogo razloga za zivot. Danas sam imao jedno strasno iskustvo u epidemioloskoj ordinaciji (vise u novoj temi) i danas sam ovdje dosao po savjet jer sam odlucio da se necu predati tako lako nakon toga. Danas sam dobio podrsku svoje majke.

Genotip 3a, hvala.
« Zadnja izmjena: Siječanj 19, 2007, 00:17 sturmz »

Offline roka

• PROFI
« Odgovori #8 : Siječanj 19, 2007, 00:16 »
Pa trgni se i bori se, druge ti nema. Ovakvo razmisljanje ne vodi nikamo.
Za pricu i podrsku imas sve nas, kud ces vise? Niti ja nemam puno vise..

Hajde hajde, nitko ti nije rekao da si slabic :P  Svi smo mi nekada slabici dok ne odlucimo da to ne budemo! ;)

:smitten:

Offline Bere

• Skoro profi
« Odgovori #9 : Siječanj 19, 2007, 00:26 »
Dragi moj Sturmz,jos je velik put isprid tebe i duuuug dug zivot,jos si mlad pa razumijem tvoje strahove,ja naime poznan puno mladih ljudi tvojih godina koji su sritni i zadovoljni,imaju i cure i neki su cak i ozenjeni a imaju c,pa šta,ajde ti malo pročitaj sve postove ode jedan po jedan,imačes posla cili dan,pa malo razmisli kako se ljudi koji su dosta stariji nose pozitivnije s bolešču i kako su puniji elana i volje za borbom i zivotom pa ces viditi da je strah pretjeran.Ja imam 34 god kao i puno njih ovdje koje si indirektno uvrijedio rekavši da smo ćelavi,bez zuba i stari,ja se naime kao ni vecina njih koji smo 30+ ovdje tako ne osjecam,dapače,osjećam se jači nego ikad iako me pere interferon i mlađi nego ikad,u najboljim godinama!
Ako ti doktor ne paše promijeni ga pa nije jedini i radi korak po korak,sve sta te zanima ti pise tu na forumu.
Nti mate da m je sa bakalara.....i kruva teke friškoga za točat...pa fritula posli,ajmeee......

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #10 : Siječanj 19, 2007, 10:35 »
Haha, što se godina tiče, evo ga Tec ima skoro 45, a mnogi misle da je mlađi od mene (36) ili tu negdje  :crazy2: ;D, a ima hcv bar 20 godina, ako ne i više >:(

Čuj, na terapiju se ne kreće ako nemaš oštećenje veće od 2/6. Makar se sad polako stvari mijenjaju, nadam se (znam da su neki i s manjim krenuli).
Tebi je jetrica super, i aktivnost minimalna. U godinu i pola se ništa strašno ne može desiti, bez obzira na lijekove. Ništa nije preko noći, NE paničariti!
Kod nekih se brže razvija, kod nekih sporije, i nema tu nekog pravila. Ne može se reći "koliko" se oštetila u godinu i pola.
Npr. znamo čovjeka koji ima preko 20 godina hcv, pio je i ništa nije pazio i ima minimalno oštećenje i 40-ak godina. S druge strane ima slučajeva gdje u 10-ak godina dođe brzo do značajnog oštećenja. Dakle...  :o 8) :P

Čuj, samo NEMOJ piti alkohol. A lijekove, što rjeđe. Ono, kad se mora!

Ja osobno mislim da bi trebao popričati sa svojim doktorom i ako si spreman na terapiju i zadovoljavaš sve uvjete, kreneš ;). Kako si genotip 3, sad bi trebao doći i pegilirani za trojku i onda ODMAH lijepo... I za 6 mj. si ZDRAV... Točka! HCV Genotip 3 je "najizlječivija" virusna bolest na svijetu ;) :coolsmiley:

Sretnoo :smitten: :smitten:!

Offline bluka

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #11 : Siječanj 19, 2007, 10:38 »
hmmm.... dakle, mene su strpali na terapiju iako nemam ostecenja! e sad, ja i dalje smatram da je to bila ispravna odluka, sto moja, sto mojih doktora.... da sam cekala jos neko vrijeme, ko zna kako bi sve u meni podivljalo obzirom na to da je dijagnoza hepatitis C virosa activa.... mozda je kod nas drugacije nego u HR?

Offline rajvosa

• Skoro profi
« Odgovori #12 : Siječanj 19, 2007, 13:48 »
Koliku sam stetu dodatnu mogao nanjeti u 1.5 godina nepaznje? Trebam li obavezno ponoviti biopsiju sada? Zadnji PCR raden prije 2/3 godine, trebam li to ponoviti?

Meni se za godinu dana PCR sa 4200.00 povecao na 4406000.00 :o Mislim da trebas ponoviti analizu.

« Zadnja izmjena: Siječanj 19, 2007, 14:36 iva »

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #13 : Siječanj 19, 2007, 14:38 »
Ne paničariti!
Naravno da nije dobro kad je tako skočilo, ali uvijek je moguće da je ovaj jaako niski PCR bio i pogrešan :coolsmiley:. A nisu još dokazali neku povezanost viremije i stupnja oštećenja (što meni UOPĆE nije logično, ali tako kažu :idiot2:)

Ali, Sturmz, napravi i ti PCR ponovo ;)

Offline roka

• PROFI
« Odgovori #14 : Siječanj 19, 2007, 16:33 »
Nisu svi ljudi jednako jaki niti psihicki stabilni.
Jednom nogom sam bio u grobu, jedva sam se izvukao ziv (nekoliko teskih operacija), izgubim posao, propadne mi studij i na sve to se jos zaljepi jedna neizljeciva bolest. Kada procitam sve navedeno mislim da sam cak lijepo i prosao mogao sam vrlo lako doziviti slom zivaca ili nesto gore.
Nikoga s kime mogu razgovarati, nigdje gdje se mogu olaksati, sam klinac napusten od svijeta se mora nositi sa takvim stvarima, nekako mi je logicno da je potiskivao sve dublje, da je odbijao vjerovati podsvjesno da se to njemu desava, da priznajem ja sam slabic.

Danas imam 22 godine, osjecam se dobro i svaki dan se budim s osmijehom na licu. Danas imam posao, danas se mogu uzdrzavati. Danas sam odrastao i osjecam da imam mnogo razloga za zivot. Danas sam imao jedno strasno iskustvo u epidemioloskoj ordinaciji (vise u novoj temi) i danas sam ovdje dosao po savjet jer sam odlucio da se necu predati tako lako nakon toga. Danas sam dobio podrsku svoje majke.

Genotip 3a, hvala.

Nadam se da ces se i DANAS malo javiti :)
Eto , ak nist drugo bar imamo srece sto imamo najizljeciviji genotip uz najkracu terapiju  :D

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • One taste!
« Odgovori #15 : Siječanj 19, 2007, 17:25 »
   Sturmz reče:

Citat:
Sto se desava, trebam li se ja lijeciti ili mogu bez terapije jos godinama? Nisu li lijecnici tada mogli spasiti jedan mladi zivot od 16-17 godina nego pustiti da gorim u vlastitom paklu sve ove godine, najbolje godine zivota su mi prosle na teske psihoze zbog ove bolesti, pomisli na suicid i smrt i slicno.

Moj slučaj je, ako nisi pročitao ranije: imam 45 godina, stadij fibroze 5/6 (ciroza), prošao terapiju, nisam se izliječio, radi bolesti i terapije sada sam na inzulinu 1x dnwevno...da ne nabrajam. Moguće je da sam bolestan već 25 godina, više ili manje, ne znam. Počeo sam se liječiti prije 14 mjeseci. Ne brinem previše, što s obzirom na tvoje nalaze preporučujem i tebi! :) ;)

Mislim da si imao ozbiljnijih psihičkih problema, kao odgovor na dio tvog posta koji sam kvotao. Nadam se da ti je sada bolje. Tvoj glavni problem kada si imao 16 godina očito nije bio hepatitis C; ne bi ti danas trebao biti primaran, s obzirom na tvoj genotip i stanje bolesti, uskoro ćeš dobiti terapiju i izliječiti se!  :) :)
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Offline Vanesa

• Skoro profi
« Odgovori #16 : Siječanj 19, 2007, 19:32 »
Da, Tec je u pravu kad kaže da si sigurno imao neke druge probleme sa 16 g. To sam i ja pomislila čitajući tvoje postove. A spoznaja da imaš Hcv je samo pogoršala tvoju tadašnju situaciju (na žalost)  :(
Nije sve crno kako si postavljaš. Ali nekim ljudima treba stvarno puno više vremena da prihvate nove (grozne) činjenice. Meni je isto tako trebalo par godina, a isto sam na samom početku doživjela užasne reakcije od dr i za sebe a i za kćerku. Ti neki dr  su totalni kreteni...Treba ih izbjegavati i otići onima koji će s tobom popričati, a vjeruj ima ih.
Prema tvojim izjavama do sad, ne znam kako bi se trebala ponašat i razmišljat moja kćerka od 9 god. Ali ona je sretno djete, zna da je bolesna al se ne da!!!!!!!!!!!
Potraži pomoć od psihologa, Iva je dala kontakte već više puta, sigurno će ti pomoći. :) :) A i mi smo svi tu da si jedni drugima pomažemo. :) :) :)

Offline Gioia

• PROFI
  • Ništa mi neće ovaj dan pokvarit.
« Odgovori #17 : Siječanj 19, 2007, 22:38 »
Sturm, ostavi se malodušja i budi zahvalan što imaš 3a.  Živi normalno, samo izbjegavaj alkohol i pazi na svoje rane i ranice.

Žao mi je zbog tvog odnosa s ocem, žalosno je kad fakat čekaš da osoba koja te stvorila umre, ali tu ne možemo ništa, ti najbolje znaš što si proživio u svoje 22 godine i zašto tako osjećaš. 

Kad jednom počneš terapiju - a tvoja će trajati 6 mjeseci - vrijeme će ti proletjeti, odnednom će tih 6 mjeseci biti gotovo, i dalje ćeš nastaviti život normalan, izliječen, samo ćeš u razgovorima spominjati da si "nekad davno imao hepatitis C".   O0

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #18 : Siječanj 19, 2007, 22:39 »
24 tjedna je čak manje od 6 mjeseci ;) ^-^

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
biopsija
« Odgovori #19 : Ožujak 22, 2007, 13:03 »
Mama je upravo dobila nalaz svoje prve biopsije, molim vas ako mozete prokomentirati..plz
Lobularna arhitektura je blaze do umjereno narusena prosirenim portalnim prostorima iz kojih se pruzaju vezivni tracci u okolni parenhim. U portalnim prostorima je srednje obilan mononuklearni upalni infiltrat. Nadje se pokoja rijetka piece-meal nekroza, ali su zarisne nekroze brojnije. Takodjer se nadje pokoja masna promjena. Vidi se pokoji ground-glass hepatocit [koji vrag je to, uzasno zvuci].
Piece-meal nekroza 1, zarisna nekroza 3, portalna inflamacija 3, fibroza 3. Ukupni numericki score 10,tako da bi se radilo o umjerenom kronicnom hepatitisu sto se tice gradusa,a sto se tice stadija radilo bi se o prijelazu iz umjerene fibroze u tesku fibrozu, odnosno iz stadija 2 na 3.
Kakva je prognoza za ovakav nalaz, da li se moze zaustaviti fibroza? Jel' bi trebala pod terapiju, HBV DNA 560 000..
Uf, malo mi potonule ladje, sve bonaca... :-\ :'( 

« Zadnja izmjena: Ožujak 22, 2007, 14:04 majaodmame »
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #20 : Ožujak 22, 2007, 17:29 »
Jooj, možda da pitaš nekog od doktora?? Ove opise baš i ne kužim :-\! Kužim da ima i "masnu" jetru....
A isto, ne piše jel je 2-3 /4 ili /6?? Po tome da je umjerena do teška bila bi valjda ta skala do 4, ali rekli nam da kod nas više ne rade po tom sistemu?!?! Nego po ovom do 6....
 :'( :-\!

Daj ti pitaj nekog od doktora. Da bolje objasne. samo ti copy/paste ;)!

Offline zlatar

• PROFI
« Odgovori #21 : Ožujak 22, 2007, 21:44 »
ma ne, skala je 1-6/6, ili ti ga 1-18/18 na ovim zbrojnim.

to je ozbiljno utoliko što nije za šalu, ali ako ti mama ne pije i drži se normalne prehrane siguran sam da neće biti problema i komplkacija (kuc kuc kuc)

ja imam 3/6 i 9/18, 25 god i imam najbolju namjeru najmanje do 70 dobacit  :)

maja nemoj plakati, čuvaj suze za neke dobre nalaze!!  O0 O0

pozdrav  :smitten: :-*
Dobar sam ko kruh, svi bi me nožem rezali!  :angel:

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #22 : Ožujak 22, 2007, 21:52 »
ajd zlatar, malo pogledaj: http://www.abchepatitis.hr/forum/index.php?topic=117.0

Do nedavno se radilo i po Metavir sistemu (0-4, gdje je 4 ciroza), a sad se radi po Ishaku (0-6)... Makar nam se još ljudi jave da imaju nalaz x / 4!!
A drugi broj je stupanj aktivnosti (0-18)

Offline zlatar

• PROFI
« Odgovori #23 : Ožujak 22, 2007, 22:55 »
hvala, budem još jednom, svaki puta možeš još naučiti, iako sam to pročitao davno prije na drugim mjestima i s dr. Hrstić o svemu lijepo razgovarao, dr. Hrstić je divna, stvarno se svaki puta potpuno potrudi!!!

Hvala iva što se toliko trudiš da mi objasniš neke stvari, ali daj mi onda i jasnije napiši što sam krivo napisao??  :-[

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #24 : Ožujak 22, 2007, 23:10 »
ma ne, skala je 1-6/6, ili ti ga 1-18/18 na ovim zbrojnim.

Ma nije krivo, ali ide od 0. A i pitanje je po kojem sistemu je rađena biopsija, samo velim da nema samo 0-6/6 nego i 0-4/4 (tako da ako neko ima po skali 0-6 nalaz 2-3, bolje mu je nego onome kome je rađeno po skali 0-4... ajmee  :crazy2:)

Inače, sad od zubara, malo prije, boli, boli, sutra idem na put, boli, jurim naokolo već danima i boli i to mrtvi zub, tj. kost... i sutra putujemo i ja jedina naravno imam vozački

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
« Odgovori #25 : Ožujak 23, 2007, 02:40 »
Hval puno na odgovorima,
nadam se da ce zdrav zivot biti dovoljan da mi mama jos duuugo dura,od kada smo saznali za hep stvarno se pazi, vec 2 godine, ali eto, nalazi su fuj :-\.  Pribojavala sam se da je onaj 3/4 a ne 3/6, da je 3/6 ne bi se bas moglo zvati teskom fibrozom,ne? Nigdje ne pise na nalazu. Ne kuzim, odakle joj masna jetra kada nista masno ne stavlja u usta ??? a nije ni bucka!!
Fuf :crazy2:,do boljih nalaza :crazy2: :crazy2:

Hugs   

You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #26 : Ožujak 23, 2007, 08:35 »
To s masnom jetrom (koliko se sjećam :-[) i nema jako puno veze sa prehranom. Znam da je češća kod alkoholičara, pa hoće kod genotipa 3 HCV-a, pa onda zbog xy faktora :idiot2:, valjda i genetski?!
Ma samo ne paničariti :-*!
Tebi je sve novo, a ja sad kad se sjetim kako mi je bilo kad je tec dobio nalaz 5/6 (nekompletna ciroza) koja panika me ulovila, ali i sa 6/6 se živi i nije kraj svijeta :coolsmiley:! Kod jetre je dobro to što ništa ne ide preko noći ^-^!
I aktivnost nije jako visoka, umjerena ;)!

Držim fige za dalje :smitten:!

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
« Odgovori #27 : Ožujak 23, 2007, 09:19 »
Hvala na rijecima podrske Iva i Zlatar, eto mi se odmah razvukao  ;D. Da nije ovog foruma vjerovatno bi vec bila prosarana sijedima :crazy2:
Istina,SVE mi je ovo novo i treba vremena da se covjek sazivi sa novom situacijom :knuppel2:.

Ljubac:smitten:   

Offline zlatar

• PROFI
« Odgovori #28 : Ožujak 23, 2007, 17:52 »
Ma svi će ti na ovom forumu rado pomoći, pogotovo s toplim riječima, samo je već neko vrijeme nekakvo zatišje, tko zna, možda pred buru  ;)

:-*