Autor Tema: Dekompenzovana ciroza jetre  (Posjeta: 11943 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
Dekompenzovana ciroza jetre
« : Listopad 31, 2010, 13:03 »

Vec deset godina imam cirozu jetre, a zadnje cetiri godine dekompoenzovanu. Doktorirao sam na ovoj hronicnoj bolesti, pa ako nekoga nesto interesuje u vezi nje, neka pita!

Offline HCV1afighter

• PROFI
  • Spol: Muški
Odg: Dekompenzovana ciroza jetre
« Odgovori #1 : Listopad 31, 2010, 16:29 »
Da mene.. jesi li se izliječio?!
svakako se liječiti

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #2 : Listopad 31, 2010, 17:10 »
Ko se izljecio od ove bolesti! Naravno da nisam!Ali zar nije uspijeh sto se toliko dugo nosim sa njom, jer doktori po ustanovljenju dekompenzovane ciroze jetre sa ascitesom, trombocitopenijom, leukcitopenijom, dijabetes melitus II, portalnom hipertenzijom, splenomegalijom, varikozitetima, portalnom encefalopatijom, baketrinemijom,hepaticnom komom, amonijemijom ne bih mi  dali ni mjesec dana zivota. A ja evo zivim vec deset godina!!!!Tebi to nije cudno.

Offline renata

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 : Studeni 03, 2010, 13:32 »
Ne da je čudno ,,,nego je čudo...
Kako si uspio ...
Što si jeo, pio, radio...jesi li uzimao što od alternativne medicine...
Što misliš da ti je pomoglo  :najviše...
Napiši sve...i bez obzira na sve želim ti ozdravljenje ipak... O0

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #4 : Studeni 03, 2010, 20:21 »

Ne uzimam nikakvu terapiju, niti klasicnu, niti alternativnu.Ne upotrebljavam dijetetsku terapiju pri ishrani. Ne jedem ljuto, kiselo,pohovano, niti pijem alkohol od 1. oktobra 1989. godine. Do tada sam pio 17 godina po dvije gajbe piva dnevno!Stanje organizma mi nije bas ruzicasto.Ako mi skoci amonijak uzmem sirup Portalak i lijek Hepa Merz, ali ga pijem kratko i u najmanjim dozama. Popijem tri puta dnevno Propanolol po 20 mg, da bi sprijecio da mi varikoziteti jednjaka ne bi presli iz prvog stupnja u drugi. Za dijbetes melitus 2 uzimam male doze inzulina, i to prema svom misljenju, tako mi je rekao dijabetolog. I to je to!Uz sve to radim, po 10 sati dnevno, ne fizicki, ali vrlo stresan novinarski posao. Imam 55 godina. Kazu da sam sa sadasnjim nalazima fenomenalan za transpolantaciju, s obzirom na psihofizicko stanje, ali mi na klinikama u Padovi, Zagrebu i Beogradu kazu da ima precij od mene. Drugim rijecima moram se jos razboliti ba da me uzmu u obzir.

Jos 18.oktobra 2000. godine kada mi je konstatovana dekompenzovana ciroza jetre prof Bratovic sa KSC Kosevo u Sarajevu, rekao mi je da imam jos dva mjeseca zivota. Kompenzovana ciroza jetre konstatovana mi je 1990. godine u  tadasnjoj Vojnoj bolnici u Sarajevu. Ko ne vjeruje u ovo sto sam napisao poslat cu mu licno dokumentaciju. Ako imate jos nekih pitanja, samo izvolite. Stojim na raspolaganju, jer volim pomagati ljudima.

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #5 : Studeni 03, 2010, 20:31 »

Zaboravio sam odgovoriti na predhodno pitanje sto mislim da mi je pomoglo najvisei.Misli da je to mirovanje, kada sam si ga mogao priustiti, zivot bez stresa. Odmah da vam kazem da svi, ama bas svi alternativni lijekovi ili trave samo ciste jetru od toksina, ali ne regenerisu celije sto je najbitnije. Meni je jetra sa 13 cm, spala sada na  8 cm. Kod ciroze se celije ne obnavljaju, bolest ide samo silaznom linijom i na nama je da tu silaznu liniju zaustavljamo i drzimo je sto duze u stanju mirovanja.Ako nekog interesuju vrijednosti nekih mojih markera radi usporedbe sa svojim neka slobodno pita.

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #6 : Studeni 03, 2010, 21:27 »
Ma gle, ne da samo znam ljude koji su se izliječili, več sam se osobno izliječio. Dali je čudo ili ne, to što si živ ne znam. Ono što znam je, da imam prijetelja koji su sa cirozom i bar tvrde, da se dobro drže. Pokojni otac je umro ali od moždanog udara, iako uslijed terapije interferonom i nakon puno godina sa virusom u organizmu.
svakako se liječiti

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #7 : Studeni 04, 2010, 11:23 »

Mozes li mi molim te reci porijeklo ciroze koju si izljecio.Da li si imao put do izljecenja slican meni.Meni je recimo najveci ukupni bilirubin u istoriji moje bolesti bio 188,a  sada je 70 sto je za jednog ciroticara prihvatljivo.Kako se ti sada osjecas, da li se cesto zamaras ,ja recimo ne,Kakvi su ti ostali nalazi MR i CT.Ispricaj mi nesto vise o tvom iskustvu u cirozi.

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #8 : Studeni 04, 2010, 17:00 »
Od kuda tebi, da sam imao Cirozu. Nisam je imao, stoga o tome ne mogu pričati.
svakako se liječiti

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #9 : Studeni 04, 2010, 17:04 »

Napisao si recenicu ne samo  da znas ljude koji su se izljecili, nego si se osobno izljecio.S obzirom da sam pisao o dekompenzovanoj cirozi jetre mislio sam da mislis na tu bolest.Izvini!

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #10 : Studeni 05, 2010, 22:20 »
Ma no problemo, tosa. Treba netko znati i o cirozi, kao ti. Žao mi je za tvoje stanje i ne znam točno što ti reći. Ti si došao na forum s namjerom da ljudima pričaš o cirozi a ne da postavljaš pitanja. No ja, bar za sada, nemam konkretno pitanje. Jedino bih ti se usudio predložiti terapiju.
Ne znam, jer nisi pisao o tome, što je s tvojim liječenjem pegiliranim Interferonom.
svakako se liječiti

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #11 : Studeni 06, 2010, 10:40 »

Nisam imao terapiju pegiliranim Interferonom, jer u Sarajevu, gdje zivim, na kontrole idem na Klinicki centar  Kosevo, i do sada mi niko nije predlozio tu vrstu terapije. Stalno ponavljaju da sam u sadasnjoj fazi izvrsatan za transplantaciju sa ali da mi to niko nece uraditi jer po njihovim rijecima ima precih slucajeva.Drugim rijecima treba da mi se stanje skroz pogorsa pa da budem dobar za transplantaciju.Cudno!

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #12 : Studeni 06, 2010, 17:43 »
A ti češ čekati to stanje ili češ se boriti protiv bolesti?
svakako se liječiti

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #13 : Studeni 06, 2010, 18:25 »

Borit cu se!

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #14 : Studeni 06, 2010, 18:44 »
Interferonom?
svakako se liječiti

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #15 : Studeni 07, 2010, 12:05 »

Ne znam koliko ce mi interferon pomoci kod lijecenja ciroze jetre koja je etilicnog porijekla. Jer meni su svi hepatitis markeri negativni!?

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #16 : Studeni 07, 2010, 16:19 »
E, sada si me ulovio. Ja to ne znam puno o tim vrijednostima. Znam za povišen ALT, AST i Zanegativne i pozitivne. Ako hočeš reći da si negativan shvačam. No ako ima virusa u tebi i ako si pozitivan, pomoči će ti.
svakako se liječiti

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #17 : Studeni 08, 2010, 10:37 »

Nemam virusa, ali su mi ALT i AST poviseni, a ukupni bilirubin bitan za jetru cija je maksimalna gornja vrijednost 27 meni je 100. I skoro svi nalazi za  jetru su mu utrostruceni.

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #18 : Studeni 08, 2010, 20:44 »

Vec deset godina imam cirozu jetre, a zadnje cetiri godine dekompoenzovanu.
...
...Ali zar nije uspijeh sto se toliko dugo nosim sa njom, jer doktori po ustanovljenju dekompenzovane ciroze jetre sa ascitesom, trombocitopenijom, leukcitopenijom, dijabetes melitus II, portalnom hipertenzijom, splenomegalijom, varikozitetima, portalnom encefalopatijom, baketrinemijom,hepaticnom komom, amonijemijom ne bih mi  dali ni mjesec dana zivota. A ja evo zivim vec deset godina!!!!

...Ne uzimam nikakvu terapiju, niti klasicnu, niti alternativnu.Ne upotrebljavam dijetetsku terapiju pri ishrani. Ne jedem ljuto, kiselo,pohovano, niti pijem alkohol od 1. oktobra 1989. godine. Do tada sam pio 17 godina po dvije gajbe piva dnevno!Stanje organizma mi nije bas ruzicasto.Ako mi skoci amonijak uzmem sirup Portalak i lijek Hepa Merz, ali ga pijem kratko i u najmanjim dozama. Popijem tri puta dnevno Propanolol po 20 mg, da bi sprijecio da mi varikoziteti jednjaka ne bi presli iz prvog stupnja u drugi. Za dijbetes melitus 2 uzimam male doze inzulina, i to prema svom misljenju, tako mi je rekao dijabetolog. I to je to!Uz sve to radim, po 10 sati dnevno, ne fizicki, ali vrlo stresan novinarski posao. Imam 55 godina. Kazu da sam sa sadasnjim nalazima fenomenalan za transpolantaciju, s obzirom na psihofizicko stanje, ali mi na klinikama u Padovi, Zagrebu i Beogradu kazu da ima precij od mene. Drugim rijecima moram se jos razboliti ba da me uzmu u obzir.
...sto mislim da mi je pomoglo najvisei.Misli da je to mirovanje, kada sam si ga mogao priustiti, zivot bez stresa.
...

Pozdrav Tosa :)

Nevjerojatno je ovo što pišeš
Iskustva koja iznosiš nekima od nas su vjerojatna perspektiva.
Neki ljudi su ovdje već iznosili svoja iskustva s cirozom, te korake koje su u ovoj borbi poduzimali i poduzimaju
Zadnji koji je iznio dosta korisnih informacija je davorh
Teško mi je biti ti sugovornik u nečemu što ne razumijem dovoljno.
Iskustvo s bolestima koje dolaze s cirozom srećom još uvijek nemam, Za neke koje navodiš nisam ni čuo.
Ne znam kao vjerojatno ni većina nas što bih suvislo pitao, puno toga si iznio
Ono što podiže optimizam je tvoje iskustvo iz koga se vidi da i u ovakvom stanju funkcioniraš, koliko se vidi iz iznešenog vrlo aktivno.
Otvorio si temu na pogrešnoj lokaciji - pitanje za liječnika
Ovo ide u kategoriju iskustva s bolešću
Nisi napisao ili nisam zapazio je li tvoja ciroza posljedica virusnog hepatitisa ili je u pitanju alkoholna ciroza
Terapija interferonom i ribavirinom se primjenjuje kod virusnih hepatitisa, te je moguće da zbog toga što nemaš virusni hepatitis nije ni bila opcija ovakva terapija.

Pozdrav

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #19 : Studeni 09, 2010, 06:58 »
Pa ti si virus Geek. Svaka čast. Ti bi mogao savjetovati one sa virusom, kako se nositi s bolešču u uznapredovalom stadiju.
Dobro je da si otvorio ovaj topic. Koliko vidim, dobro paziš na jetru. Sada se i meni radja želja, da ti postavim koje pitanje.
Npr. Imaš li one "rubne" temperature i ako da, kako se nosiš s tim? Ajde, budi mi dobro i čujemo se.
svakako se liječiti

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #20 : Studeni 09, 2010, 07:13 »

Nemam virusa, ali su mi ALT i AST poviseni, a ukupni bilirubin bitan za jetru cija je maksimalna gornja vrijednost 27 meni je 100. I skoro svi nalazi za  jetru su mu utrostruceni.

Mislim, da imaš puno posla na svojoj jetri. Ja sam imao ogroman ALT i AST, prije th. No i bez Interferona, doveo sam to u normalu.
Jednostavno sam ga spustio. Genijalan je Sylimarin i po meni neusporedivo bolji od Hepatila. Ja sam imao i druge terapije, koje sam redovito uzimao.
To mi je omogučilo san i mir. Ne znam, kako stojiš sa tim ali ja bih svima sa povišenim ALT-om i AST-om, preporučio nešto blago za smirenje.
Nemoj dugo trpiti te povišene vrijednosti. Ajde, da se malo ukopamo ovdje, reci ti meni (molim te) što to čini tvoj ALT i AST povišenim.
Što je to oštetilo tvoju jetru? Spomenuo si negdje, da si puno pio. U svakom slučaju, teško če ti pomoči liječenje retrovirusnom terapijom.
svakako se liječiti

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #21 : Studeni 09, 2010, 10:15 »

Moju jetru ostetilo je 17 -godisnje konzumiranje alkohola. Od 18 do 35 godine zivota. Alkohol  nisam okusio od 1. oktobra 1989. godine. Tada sam lezao u bolnici u Sarajevu i ustanovljena mi ostecena jetra sa povisenim ukupnim,direktnim i indirektnim bilirubinom te transaminazama ALT i AST. Tada mi je jetra bila uvecana, i to se diagnosticira kao steatoza jetre.Utoku rata od 1992.do 1995. godine, doslo je do smirenja jetre i  njenih enzima!? Mnogi ljekari u regionu su to protumacili  slabom, ali dijetetskom ishranom. Poslije rata dobio sam ukljustenje vratnih prsnjenova, tako da sam devedeset dana primao koktele intramuskularno od raznih analgetika i blokade  kao injekcije sto je pogubno za jetru. Ona bolest jetre od prije rata se "probudila". i ONDA SAM 2000. GODINE SVOJOM KRIVICOM NAPRAVIO NAJVECU GRESKU U ZIVOTU.S obzirom da sam radio dvanaestosatni stresni novinarski posao poceo sam u ogromnim kolicinama (3 litra dnevno, godinu dana) piti koka kolu, da me "podigne'.

To je bio kraj. 18. oktobra 2001. MR i CT su mi konstatovali dekompenzovanu cirozu jetre.Ona je povukla za sobom sve sto se povuci moglo. Nije preradjivala secer i dobio sam diabetes melitus 2, pa sam sada na inzulinu, jer ne smijem uzimati lijekove protiv secera s obzirom da su kontraindikovani sa cirozom. Dobio sam splenomegaliju,  tako da mi je slezena ogromna i "pojede"mi sve tromocite, sto je dovelo do produzenog vremena krvaranja. Kada se porezes  kod normalnog covjeka krv staje  od minut do tri minuta. Kod mene je to 15 minuta. To se zove trombocitopenija. Umjesto 400 hiljada. meni su trombociti mizernih 20 hiljada, tako da bez sedmodnevne pripreme na transfuziologiji ne mogu ni zub da izvadim. Dobio sam i leukocitopeniju, pad leukocita, pa mi je smanjen odbrambeni sistem organizma. Imam portalnu hipertenziju. Vena porte dovodi krv u jetru, ali posto u mene to ne moze, Bog me pogledao i u organizmu mi izgradio citavu mrezu kolaterala (rezervnih krvnih sudova) koja zamjenjuju venu porte. To niko nema.Krv mi iz jetre odlazi  "supljom venom", ni to doktori jos nisu vidjeli. Znaci venom gdje je pupak i koja je svakom od rodjenja suplja, i ne propusta krv.

S obzirom da mi je jetra velicine samo 8 cm, umjesto 13, ne preradjuje mi masti, tako da su mi holesterol i trigliceriti ispod normale. Ne preradjuje mi ni zeljezo, koje mi je 40!Odnedavno mi ne preradjuje ni urin, sto se zove amoniemia, tako da mi amonijak odlazi na mozak, i jednom sam prosle godine pao u komu.  Bio sam potpuno dezorjentisan i samo sam spavao. Proteini,albumini i globulini su mi ispod donje normalne granice.Ima tu jos mnogo toga, ali necu da vas zamaram.

No ja jos uvijek radim i borim se. Tacno je da je Silamarin bolji od Hepalip Fortea,ali on vrsi samo ciscenje jetre. Ne postoji lijek na svijetu koji obnavlja celije jetre. Za sada nije pronadjen. I to neka je svima jasno. Dijeta, B vitamini, surutka, trave, mladi sir, sve to samo cisti jetru!

Izvinjavam se na duzini mejla!

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #22 : Studeni 09, 2010, 10:31 »

Izvinjavam se sto nisam odgovorio na dva postavljena pitanja. Zadrzanje pod kontrolom AST-a i ALT-a dovoljna je dijetetska ishrana, uz terepiju  koju vec uzimas, da ne bi pokvario neke ostale markere. I sto se tice AST-a i ALT-a najbolje je da su im vrijednosti , ako su u granicama normale, priblizni. Jer neki doktori prave i nalaz odnos AST-a prema ALT-u da bi vidjeli trenutno stanje jetre.

Rubne temperature sam imao. Ali su kasnije presle u visoke, oko 40 stepeni, i to se zove Bakteriemia, a vezana je direktno za  pogorsanje stanja jete.Ove visoke temperature se skidaju antibioticima, ali, posto jetra ne voli antibiotike u formi medikamenata, jer se direktno razgradjuju u njoj i dodatno je ostecuju, bolje ju je skidati antibioticima intravenozno, i to Ciprolom, ako nisi alergican na njega.

Pozdrav

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #23 : Studeni 09, 2010, 19:12 »
Dobro za visoke temp. Ove rubne su problem.
svakako se liječiti

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #24 : Studeni 09, 2010, 21:08 »
  ...Kazu da sam sa sadasnjim nalazima fenomenalan za transpolantaciju, s obzirom na psihofizicko stanje, ali mi na klinikama u Padovi, Zagrebu i Beogradu kazu da ima precij od mene. Drugim rijecima moram se jos razboliti ba da me uzmu u obzir.

Tosa
Ovo je izvješće iz prve ruke o cirozi i komplikacijama koje nosi.

O cirozi jetre u knjizi „Hepatitis C za sve koji žele znati više“, čiji je udruga ABC hepatitis suizdavač, može se pročitati na stranicama 47, 48 te od 106 do 115.
Za one koji se nađu u ovakvoj situaciji ima i poglavlje o transplantaciji, uvjetima i pretpostavkama za dolazak na listu  primatelja

Mada kod tebe Tosa nije uzrok ciroze jetre virus konačna posljedica i u našim slučajevima kod nekih bit će ovakva - transplantacija jer jetra više ne ostvaruje svoju funkciju.

Da li si kategoriziran na nekoj listi primatelja transplantata?

Ukoliko kod nas egzistira ono što se može pročitati u knjizi, prave se liste primatelja, postoje određeni kriteriji za ulazak na liste, kao i rangiranja prioriteta.

Ne znam je li netko već zbrinjavan u kući života prije i nakon transplantacije jetre
Kakva su iskustva?
Ima li tko na forumu, a da je ovo prošao?

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #25 : Studeni 10, 2010, 04:32 »
Žao mi je tosa ali ja ne postavljam više pitanja. Naime, ovo je forum za virusni hepatitis.

ABC Hepatitis Forum > Pitajte liječnika - SAMO PITANJA O VIRUSNIM HEPATITISIMA!!! > dr.sc. Irena Hrstić, gastroenterolog - hepatolog > Odgovor ( Odg: Dekompenzovana ciroza jetre )
svakako se liječiti

Offline besna

• Junior
  • **
« Odgovori #26 : Studeni 10, 2010, 08:17 »
Ne bih htjela biti pesimist i defetist ali kad nedajbože, dođe do najgoreg, koliko su zapravo realne šanse, bez obzira na listu čekanja i sve kriterije koje pritom treba ispuniti, da čovjek stvarno dočeka transplataciju. Pretpostavljam da su liste čekanja PODUGAČKE a tko zna kakvi tu faktori još imaju važnu ulogu (dobre veze,lova,etc) Ili se varam??? Arsen Dedić je dobio novu jetru i čini mi se da čovjek sasvim dobro živi s njom. Ali to je Arsen. (čije pjesme,bajdvej, obožavam).
Što je s nama običnim ,malim ljudima! Koliko ima ljudi kojima je transplatacija zadnja nada, a ne uspiju ju dočekati ??? Na forumu sam negdje pročitala (ne znam da li je točno) da se i u NOVOJ transplatiranoj jetri opet može pojaviti prokleti virus.
Pa kako da ne budem "crna". Živim dan po dan. Probam ne misliti što će biti sutra. Ja sam zapravo nepopravljivi pesimist, A PESIMIST JE SAMO DOBRO OBAVIJEŠTENI OPTIMIST  :crazy2:

Offline tosa

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #27 : Studeni 10, 2010, 10:49 »

Odgovor za Besnu i Ambo.Trenutno nisam klasificiran ni na jednoj listi. Moja dekompenzovana ciroza jetre ima MELD 20 i Chald Plugh B.Meld je oznaka za trenutno stanje jetre i na Internetu se moze naci MELD kalkulator u koji unosite trazene vrijednosti. Kada vam izbaci broj za MELD, znajte da preko 23 je za transplantaciju. Chald Plug  (takodjer ima na Internetu) je oznaka za ishod transplantacije. Naravno, da postoji i nakon transplantacije u velikom broju slucajeva recidiv, vraca se virus, stoga do kraja zivota  morate uzimati terapiju, koja je izuzetno skupa.

Na Klinickom centru u Beogradu cijena transplantacije je 80.000 eura, i ceka se za kompaktibilnu jetru oko sest mjeseci. U Zagrebu 60.000 eura i ceka se skoro godinu dana, u Padovi 250.000 eura i ceka se najvise dva mjeseca.Oni su povezani sa Eurotransplantom i kada se posalje  uzorak nakon biopsije vrlo brzo se nadje odgovarajuca jetra.Ali zato se i toliko plati. Neko spomenu Arsena Dedica.Takvi slucajevi desavaju se rijetko. Dobio je izvrsnu jetru mlade 29-godisnje zene koja je stradala u saobracajnoj nesreci, i podudarala se sa Arsenovom jetrom 95 posto!!!!

Nemojte biti pesimisti, jer za vrijeme mog 20-godisnjeg bolovanja od ove bolesti umrlo je desetak mojih prijatelja, od infarkta, mozdanog udara ili raka. Mogao sam i ja biti medju njima.Ali eto, jos sam ziv!

Offline irhrstic

• Počasni, stručni i dragi nam članovi
  • Skoro profi
« Odgovori #28 : Studeni 21, 2010, 23:02 »
moze li netko premjestiti ovaj tijek u forum pacijenata a ne u ovom odjeljku za odgovore lijecnika?

dr hrstic

Offline CANYON

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #29 : Siječanj 14, 2011, 16:36 »
pozz..malo mi je tesko pisat,nadam se da cete me razumjeti..,mojoj seki j 2004.g.je ustanovljenA Dg. mikronodularna ciroza...od tada nije isla redovno na kontrole...ali 15.12.2010.otisla je na kontrolu i nalazi su bili isti kao i 2004. znaci da nije uznapredovala ciroza...potom trebala je na ultrazvuk abdomena,i trebala je da radi color dopler ali doktor je nije narucio ne znam koji razlog.za to vrijeme nikad joj nisu dali neku terapiju da pije za jetru...uglavnom jedno vece izasla je u grad i imala je bolove u predjelu zeludca,nikad nismo ni posumnjali da ima unutarnje krvarenje,(jer nije imala simptome)a onda su se javili jaci bolovi..odvezena je na CUM,tamo su joj uradili UZ abdomena i CT...na tom  snimku je ustanovljeno unutarnje krvarenje,pukla je VENa PORTe i imala je rupturu slezene,hitno je operisana,zbog komplikacije i teske operacije njoj je odstranjeno joj je 10cm ezophagusa,i slezena je odstranjena,ali sta sad,zbog jetre,kazu da je potrebna transplatacija,uzeta je biopsija jetre,taj nalaz jos cekamo...hvala bogu ,sada je dobro i na intezivnoj se nalazi,odmah nakon 24h je ustala malo je hodala,imala je male mucnine...ugradjena je nazogastricna sonda za koju ce kako rece doktor izvaditi za 3 dana,prima neke lijekove i terapije...ima svaku noc temperaturu 37.5...kazu da je od terapije...ONO STO ME ZANIMA  JESTE  JETRA TJ.CIROZA jeli moguce alternativno lijecenje i koliko je ono djelotvorno?