Autor Tema: fleke po tijelu/svrab  (Posjeta: 11696 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lastan

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
fleke po tijelu/svrab
« : Kolovoz 02, 2007, 15:24 »
Ljeto...vrućine...terapija, a jedan od čestih pratitelja je nesnosni svrbež ! Češanje do iritacije kože... slučajno sam našao rješenje (barem kod mene), pa možete pokušati i vi... ulje od Gospine trave (Hypercium perforatumm L., ivanjska trava, kantarion) !!!
Namažite područje koje vas izluđiva, olakšanje je trenutno !!!
http://www.zzjzpgz.hr/nzl/38/gospina.htm
 O0
« Zadnja izmjena: Kolovoz 02, 2007, 15:29 Lastan »

Offline Lastan

• Učim pisati
  • *
Odg: fleke po tijelu/svrab
« Odgovori #1 : Rujan 21, 2007, 00:36 »
U 22. tjednu sam terapije i prije koji tjedan su mi se počele javljati crvenkaste fleke po tijelu - uglavnom po leđima i prsima ? Nešto kao alergijske fleke ? Do sada je s kožom bilo sve OK, ali ovo me je nekako naglo spopalo ? I svrbi za poluditi !!!
Pa ne znam šta mi je činiti ? Ili i to ide pod nuspojavu ?

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • Spol: Ženski
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #2 : Rujan 21, 2007, 02:06 »

Evo ja samo mogu priložiti fotke tec-a za vrijeme terapije. A još je najviše bilo na lopaticama. Hoće to od ribavirina. Svrbi za poluditi po pričanju - Gioia je negdje pričala što joj je na kraju pomoglo, uf, mozak moj :uglystupid2:. Mislim da je kod dermatologa otišla.
I probati se mackati s nekim uljima i slično, najbolje ona baby...

Offline Lastan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 : Rujan 21, 2007, 08:24 »
Ive, puno ti hvala na ovom ekspresnom odgovoru, sad sam mirniji !
 O0 ma što bi bez ovog foruma ?!

Offline bluka

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #4 : Rujan 21, 2007, 10:10 »
ribavirinska alergija. svi smo je imali manje vise. mene pucala samo prvih par sedmica terapije. uzmi si mast od nevena, super je i pomaze da te ne svrbi.

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #5 : Rujan 21, 2007, 11:20 »
Lastane, netko se je prije kratkog vremena takodjer zalio na svrbez i rekao je da gotovo trenutno djeluje ulje od gospine trave. Mozda da to probas. Mene vec mjesec dana recimo svrbi glava i narocito usi (iznutra i izvana) ali to rjesavam naprosto sa hladnom vodom. Za sada funkcionira.

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
« Odgovori #6 : Rujan 21, 2007, 13:15 »
My mother je svoje flekice rijesila za tjedan dana sa jednom blagom kremom, kako li se zvaseeee? :( :idiot2: PRovjerit cu... Doduse svrab je ostao manje-vise prisutan.
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline Lastan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #7 : Rujan 23, 2007, 17:44 »
da, da, ulje od Gospine trave pomaže protiv svrbeži... ali kad su mi odjedanput izbacile ove crvene fleke baš sam se prepao...ne toliko zbog fleka nego sam umislio da je to nekakva alergija od ovih tableta - pa će mi ukinuti terapiju !? :idiot2:
Ispočetka sam mislio da je to nekakva reakcija jer konstantno imam strašno niske leukocite !? opet panika :D

Inače pošto imam 3cu došao sam pred kraj terapije (još dva puta) pa eto samo da ne bude nekakvih komplikacija da i ovo izguram do kraja  O0 Sad kad se osvrnem unatrag mogu reći da su mi dvije stvari najviše pomogle da prebrodim terapijske krize - a to su posao i moj hobby od kojih nisam htio odustati ni kad mi je bilo najteže ! Nisam išao na bolovanje, a teško mi je palo kad sam bio na godišnjem  :2funny: koje li ironije...
« Zadnja izmjena: Rujan 23, 2007, 18:07 Lastan »

Offline bluka

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #8 : Rujan 24, 2007, 14:35 »
ma nije to  nikakva ironija, to se zove JAKOST! cestitam i bravo! te dvije ce proci caskom, i onda hitro u nove pobjede! a sexa ce biti kad ispiri hemija iz tebe  O0

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #9 : Rujan 24, 2007, 14:43 »
Lastane, ako ti kojim slučajem ne pomogne mirisno nevenovo kantarionovo ulje (meni npr. nije pomagalo) odgovor je u kortikostereoidima, tj. u belodermu. meni je dokrotica pravila razblaženu verziju, jer mi je ta kremica trebala za razna mjesta na tijelu...i danas, 2 mj. nakon th. imam još pokoji škakljivi lišajčić i namažem ga 1-2x tjedno! Kantarion je divan i inače znam njime obilno nahraniti dermis, ali ribavirinski svrab, crvenilo i plikiće ničim drugim nisam mogla spriječiti  (a probala puno alternative):-[

Offline Lastan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #10 : Rujan 24, 2007, 17:19 »
Boby i nakon dva mjeseca se još vuku kojekakve nuspojave ? Ja sam mislio da to brzopotezno odlazi nakon završetka terapije ??? A kantarionovo ulje je u stvari ulje od gospine trave, pa valjda misliš da treba pomiješati nevenovo i kantarionovo ulje ?
Hvala vam na savjetima... uz ulje možda pokušam kako Bluka savjetuje sexom protiv ove alergije  O0 tu aktivnost sam totalno zapostavio pa možda mi je zato izbacila alergija  :buck2:

P.S.: Bluka, to što sam radio i bar pokušavao neku zanimaciju nije jakost, nego hoću reći da je neka preokupacija dobra stvar za terapijske krize... inače bi hodao po kući i škrgutao zubima  :idiot2:
« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2007, 15:34 Lastan »

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #11 : Rujan 25, 2007, 16:26 »
Lastane, nemš brige - gro nuspojava ode za 10-15 dana od zadnjeg ribavirina, i leukociti i snaga se vrate zbilja brzo. ali ja sam gulila četrdesetosmicu, pa su i te nuspojave uzele nešto više maha, zato imo malo dulje treba i da nestanu! meni primjeric tek sad počinje kosica po malo rasti, dosta na tom polju bilo štete, a značajniji rezultat ne očekujem prije proljeća. zaostala tri lišaja (na nozi, ruci na dekolteu) se još malo vuku, uglavnom buknu kad sam umorna, nervozna, ili sada kad sam u virozi. ali su već mali i blijedi...

kantarion je ko što kažeš samo drugi naziv za gospinu travu u ulju, možda ne bi bilo loš spoj s nevenom! u narodnoj medicini oba ulja stoljećima poznata kao lijek za skoro sve kožne boljetice! i fala bogu kome pomognu za ribavirinski osip! inače, kod mnogih taj osip bude kratko na početku ili u intervalima.

meni je dr. miješala dvije vrste masti, tj. nečim razblaživala beloderm, koji je inače jak i ne smije se koristiti dugo, jer se koža toliko stanji da puca.

koliko ribavirina uzimaš? čini mi se da za tvoj genotip ide 2x2, ili? ja sam u nekim razdobljima uzimala i po 2x3, a kad više nisam mogla onda 2 u jutro 3 navečer. balansirala sam obzirom na tahikardije i leukocite, a da mi herc ne otkaže, taj 1b je pravi korov!

inače, ne treba nitko od nas očekivati da je psihofizhičko stanje odmah nakon th. ko da ništa nije bilo, to ne bi bilo realno. ja sam sretna što me ne više ne muče iscrpljenost ni depresija i dajem si još par mjeseci lakšeg ritma za rekuperaciju, ne očekujem od sebe čuda. korak po korak...a i dr. mi je naglasila da se ne začudim povremenim konfuzijama u glavi do neka 3 mj. post th...ima i toga, ali to je sve šala u odnosu na th.

lastane, i smanjeni libido je isto nuspojava koju treba respektirati bez forsiranja. ima vremena za sve i sve u svoje vrijeme!

PS. jednom mi neki irac pokazivao centar londona. kad smo došli do malog spomenika - neki muškarac od tamnog metala u grčko-rimskom poluležećem stavu - irac me upita: jel ti poznat pisac ofkvl wfld? odgovaram - nikad čula! dođoh bliže, kadli pročitah - O. Wilde!

Offline bluka

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #12 : Rujan 26, 2007, 08:42 »
ljudi, polako sa "oporavkom" od terapije. treba vremena, i treba biti strpljiv. sve dodje na svoje. i naravno.... i u ovom slucaju je sve individualno.

Offline Lastan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #13 : Rujan 26, 2007, 20:26 »
hah... ma lako je za oporavak...to je ipak onaj "slađi" dio terapije ! Sjećam se na početku ljeta mislio sam: da mi je samo doživjeti deveti mjesec... i evo ga, sljedeće srijede moj zadnji pegasys  :D
Danas bio moj predzadnji... vozim se kući i imam glupi osjećaj kao da će mi nedostajati  :idiot2:
Opće stanje mi je dobro, možda i najbolje u tijeku terapije (osim ovih fleka), čak su mi se leukociti popravili...tako da mi je današnji dan baš nekako happy...

Samo jedna stvar me zbunila pa može li mi tko objasniti... naime rekli su mi danas - kad završi terapija, nakon 6 mjeseci kontrola... i to opet biopsija jetre ??? Pa mislio sam da je dovoljno dati krv ??  :'(
« Zadnja izmjena: Rujan 26, 2007, 20:30 Lastan »

Offline Kresimir

• Senior
  • Prekomjeran ponos oznaka je sitne duse
« Odgovori #14 : Rujan 26, 2007, 21:55 »
Citat:
Samo jedna stvar me zbunila pa može li mi tko objasniti... naime rekli su mi danas - kad završi terapija, nakon 6 mjeseci kontrola... i to opet biopsija jetre Huh? Pa mislio sam da je dovoljno dati krv ??  Cry

Zezaš?! Ma nije valjda?

Offline bluka

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #15 : Rujan 26, 2007, 21:58 »
ne. biopsija se ne radi nakon sest mjeseci. to su te slagali. radice ti pcr a za to je dovoljno da ti izvade malo krvce iz vene. biopsija se radi u ekstremnim slucajevima svake dvije do pet godina.

Offline Lastan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #16 : Rujan 26, 2007, 23:03 »
Bluka nadam se da si u pravu... znam da se u Hrvatskoj vadi samo krv, a ja sam u Mostaru ! Pa kad su mi rekli za biopsiju jetre nakon 6 mjeseci ostao sam zatečen - pa se mislim možda je takav način provjere u BiH ?? Što se tiče jetre nisam "ekstreman slučaj" tako da nije zato ? hmmm  :-\

Offline bluka

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #17 : Rujan 27, 2007, 08:53 »
i ja sam u bih, lijecena u sarajevu. i sigurno znam da niko ne radi biopsiju 6 mjeseci nakon terapije. mozda su malo ljekari u mostaru "zbunjeni". de ti to fino provjeri i ne daj da te pikaju bez veze  :tickedoff:

Offline Lastan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #18 : Rujan 27, 2007, 12:33 »
ajde još jedno pitanje u vezi ovog: da li je možda biopsija jetre preciznije mjerenje od vađenja krvi ili biopsija nema veze s virusima već samo kontrola stanja jetre ?

Offline rajvosa

• Skoro profi
« Odgovori #19 : Rujan 27, 2007, 13:06 »
mislim da biopsija nema veze sa virusom i da ona pokazuje samo stanje jetre,tako  da se ne radi  poslije zavrsetka terapije.provjeri ti to dobro :D :D :D

Offline barisha

• Učim pisati
  • *
  • carpe diem
« Odgovori #20 : Rujan 27, 2007, 13:18 »
majsrore najbolje da postavis pitanje nekome od nasih cijenjenih doktora na forumu.
moje informacije govore da biopsijom zele ustanoviti ostecenje jetre a ne da ti traze virus, to mogu i putem vadjenja krvi. :idiot2: :uglystupid2:
ali najbolje trazi jos jedno misljenje od specijalista. nedaj da te buse bezveze..za to mora biti neki razlog.
pozdrav tebi i mostaru!!!!! :coolsmiley:
barisha

Offline bluka

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #21 : Rujan 27, 2007, 14:05 »
ljudi urazumite se. kakva crna biopsija? vadice ti krv, da se ustanovi imas li virus ili nemas. tapija!

Offline Lastan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #22 : Rujan 27, 2007, 14:55 »
I meni se činilo da je tako Bluka, ali jasno sam čuo kad je rekla - biopsija !? Možda su se malo "zbunili" ? Sljedeće srijede idem na svoju zadnju injekciju pa ću "pregovarati" ! Javit ću vam šta je bilo !
« Zadnja izmjena: Rujan 27, 2007, 23:25 Lastan »

Offline rajvosa

• Skoro profi
« Odgovori #23 : Rujan 28, 2007, 14:08 »
ja ni u ludilu ne bih pristala na ponovnu biopsiju,nema razloga za to,samo krv i gotova prica :knuppel2: :knuppel2:

Offline Lastan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #24 : Listopad 04, 2007, 00:54 »
evo bio danas (primio zadnji), pa su mi razjasnili... za 6 mjeseci vade i krv i prave neku kontrolnu biopsiju, da vide kako je s jetrom... e sad, pošto sam već pravio biopsiju u 4. mjesecu (oštećenje 3) ima li smisla ići na takvu neku kontrolu ? koja bi bila otprilike nakon godinu od ove prošle !
Ne pitam iz nekog straha, već čisto informativno. Da li se uopće u životu preporučavaju nekakve kontrolne biopsije ?

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #25 : Listopad 04, 2007, 01:59 »
Fleke to je sve normalno.Jetra sve izbacuje na kozu.Dobar znak cistis se.Prepostavljam i od droga za lijecenje.
A biopsija koliko sam shvatila ovdje na forumu ,zavisi u kojoj bolnici te vode .
Kod nas se radi jedna samo na pocetku i to je to.Mada mozda je dobro provjeriti kako ti stoji i poslije lijecenja.
Negdje sam procitala da se znatno popravi i stanje jetre kod nekih osoba.

Offline ivo_db

• Učim pisati
  • *
  • zdravlje je najbitnije
« Odgovori #26 : Listopad 11, 2007, 10:18 »
evo bio danas (primio zadnji), pa su mi razjasnili... za 6 mjeseci vade i krv i prave neku kontrolnu biopsiju, da vide kako je s jetrom... e sad, pošto sam već pravio biopsiju u 4. mjesecu (oštećenje 3) ima li smisla ići na takvu neku kontrolu ? koja bi bila otprilike nakon godinu od ove prošle !
Ne pitam iz nekog straha, već čisto informativno. Da li se uopće u životu preporučavaju nekakve kontrolne biopsije ?

Bog Lastane evo svratih ovdje sa teme "Dan koji se pamti"
moje mišljenje kao laika da nije potrebno raditi ponovnu biopsiju s obzirom da je u prethodnoj utvrđen stupanj oštećenja, pa bi se u usporedbi tadašnjih i sadašnjih nalaza prilično dobro moglo odrediti trenutno stanje.
Ipak možda da pitaš neke od doktora na forumu za njihovo mišljenje i možda da im ne navodiš o kojoj bolnici je riječ tako da bude neutralno mišljenje.
PS je li nalaz bio negativan?

Offline Lastan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #27 : Listopad 11, 2007, 18:51 »
Prošli tjedan sam tek završio terapiju, i tada dao krv... pa za rezultat treba čekati nekih 3-4 tjedna  :-[

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #28 : Studeni 24, 2007, 11:31 »
I mene muci svrbez koze kao nuspojava terapije. Bas nista mislim da ne moze potpuno ukloniti tu nuspojavu, ali meni pomaze za ublazavanje problema od kozmetike Afrodita losion za tijelo sa aloe verom i mandulinim proteinima sa ice efektom. Dobro vlazi kozu i iza toga hladi, a i po cijeni je prihvatljivo. Moze se naci u dm-u.

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #29 : Studeni 26, 2007, 13:14 »
nikad čula za kontrolnu biopsiju. ali čula sam od teca da postoji neki skupi aparat koji skenira jetru pa se dobije rezultat sličan biopsiji. mislim da je to u našim krajevima još budućnost. ne bih ni u ludilu više išla na biopsiju >:( provjeri ti to lastane, mora da je neki nesporazum - ne daj da te bodu zbog nekog ludog opita >:D